Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

INTEGRACYJNY I FORMACYJNY OBÓZ DLA MINISTRANTÓW – BIAŁY BÓR 2023

INTEGRACYJNY I FORMACYJNY OBÓZ DLA MINISTRANTÓW – BIAŁY BÓR 2023

W dniach 25.06-29.06.2023 r. w Białym Borze odbył się XII obóz formacyjno-integracyjny dla ministrantów Eparchii Wrocławsko- Koszalińskiej. Na obóz przybyli ministranci z  Białego Boru, Międzyborza, Wrocławia, Szczecinka, Koszalina, Szczecina, Stargardu, Oławy i Oleśnicy, Prowadzenie zajęć i opiekę nad grupą  pełnili ks. dr Jarosław Roman, ks. Andrzej Michaliszyn, ks. dr Paweł Poczekajło, ks. Mariusz Dmyterko, ks. Paweł Dobrzański, ks. Bogdan Ilnicki.
Spotkanie odbyło się w Domu Rekolekcyjnym w Białym Borze. Każdego dnia ministranci uczestniczyli w Boskich Liturgiach, słuchali homilii, konferencji, które nawiązywały do ich służby przy ołtarzu. Oprócz modlitwy i nauki był czas na zabawę, turniej piłki nożnej. Nie zabrakło kajaków, czy zwiedzania wraz z przewodnikiem ciekawych miejsc w okolicach Białego Boru. W czasie obozu odbyło się także wspólne ognisko z uczestnikami obozu, który zorganizowała Fundacja Rozwoju Demokracji, Edukacji, Kultury i Aktywizacji „DEKA” prowadząca Szkołę Podstawową im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze.  Ważnym elementem tego spotkania była integracja oraz zgłębianie kultury i duchowości ukraińskiej, w tym nauka ukraińskich piosenek.
Dziękujemy dla księdza proboszcza Mariusza Dmyterko i wszystkim tym, którzy mu pomagają za przyjęcie i przygotowanie Domu Rekolekcyjnego na nasz przyjazd, księżom za opiekę nad grupą, uczestnikom za wspólną współpracę oraz wszystkim tym, którzy zachęcali chłopców do udziału w obozie.
Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!

Dodaj komentarz

Close Menu