Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Pomoc Ukrainie

TRWA AKCJA POMOCY DLA UKRAINY

Wszystkich ludzi dobrej woli, którzy rozumieją zagrożenie płynące dla Europy ze strony kremlowskiego reżimu, realizującego krwawy plan odbudowy imperium sowieckiego, prosimy o pomoc dla żołnierzy ukraińskich. Każdy może zostać dobroczyńcą ludzi, odważnie walczących na swojej ziemi z rosyjskimi najeźdźcami. Wśród broniących swej Ojczyzny są obywatele Ukrainy reprezentujący wiele narodów, które tam zamieszkują: przede wszystkim to Ukraińcy, ale są również Polacy i …Rosjanie.

Jeżeli pragniecie pomóc, za naszym pośrednictwem możecie np.: ofiarować opatrunek CELOX 35g, szczególnie pomocny na polu walki. Ranny żołnierz może go wykonać indywidualnie, sypiąc granulat bezpośrednio na ranę.

Wpłacając ofiarę na konto naszej Caritas w wysokości 90,40 zł, podarujecie 1 taki opatrunek. Niemniej, wszystkie inne wpłaty również pomogą nam przygotować drugi transport pomocy medycznej, który na przełomie września i października planujemy wysłać na Ukrainę.

W lipcu br., dzięki ofiarności wielu dobroczyńców, nasza Caritas przekazała na Ukrainę 180 opatrunków CELOX-u 35g, bandaże, plastry pooperacyjne, itp. Pomoc wartości blisko 25.000 zł, przekazano do centralnego szpitala klinicznego Wojsk Ochrony Pogranicza w Kijowie oraz dla ukraińskich żołnierzy, walczących w strefie operacji antyterrorystycznej.

Bilans zbrodniczej działalności przywódców Rosji na wschodniej Ukrainie jest wstrząsający. Oficjalne dane mówią, że dotychczas zginęło blisko 900 ukraińskich żołnierzy, członków Gwardii Narodowej, ponad 3000 zostało rannych. Zginęło także ponad 3000 cywilów oraz 298 pasażerów i członków lotu Malaysia Airlines 17.

POMÓŻ OCHRONIĆ ŻYCIE BRONIĄCYCH SIĘ PRZED ROSYJSKĄ AGRESJĄ:

1 opatrunek CELOX = 90,40 zł
1 sterylny plaster pooperacyjny = 4,80 zł
1 bandaż elastyczny fix = 5,70 zł
1 opaska opatrunkowa na głowę = 5,85 zł

 

OFIARY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:

Caritas Diecezji Wrocławsko – Koszalińskiej
Kościoła Greckokatolickiego
Pl. Nankiera 15a, 50-140 Wrocław
nr 43 1020 5242 0000 2202 0117 7948
tytułem – „OPATRUNEK dla UA”

 

Z podziękowaniem za dotychczasowe wsparcie

Caritas Diecezji Wrocławsko – Koszalińskiej
Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

CELOX – oryginalny preparat w postaci absorpcyjnego granulatu hemostatycznego. Preparat w tej formie ma najszerszy zakres zastosowań. Postać granulek zapewnia prosty i szybki sposób kontrolowania krwawienia oraz użyteczność w leczeniu skomplikowanych i głębokich ran. Preparat ten jest łatwy w użyciu, niezwykle skuteczny – zatrzymuje wypływ krwi w 30 sekund a w ciągu kilku minut po nasypaniu środka na rany tworzy się skrzep. CELOX nie przykleja się do rany, nie wywołuje reakcji cieplnej. Działa w warunkach hipotermii, kiedy temperatura krwi jest poniżej 18.5°C. Opatrunek Celox jest używany w sytuacji, gdy konwencjonalne metody tamowania krwawień okazują się nieskuteczne lub niemożliwe do zastosowania, np.: w warunkach działań wojennych.

 

Close Menu