Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Ukraina: abp Szewczuk wezwał diasporę do modlitwy za ojczyznę 

Ukraina: abp Szewczuk wezwał diasporę do modlitwy za ojczyznę 

Do modlitw za swą ojczyznę, która przeżywa obecnie „czas wielkich obaw”, wezwał diasporę ukraińską w Niemczech i w krajach skandynawskich arcybiskup większy kijowsko-halicki Swiatosław Szewczuk. Apel ten wystosował on 18 kwietnia podczas intronizacji nowego greckokatolickiego egzarchy dla ukraińskich grekokatolików w tej części Europy bp. Bohdana Dziuracha, która odbyła się w Monachium.

„Pozwólcie, że przekażę wam pozdrowienia od waszych braci i sióstr z Ukrainy” – powiedział, zwracając się do zebranych w katedrze zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. Zaznaczył, że kraj ten „przeżywa obecnie trudny okres”, a ludzie „żyją w wielkim lęku”.

„Ale wiemy, że cała wspólnota światowa popiera nasze państwo” – zapewnił mówca. Podkreślił, że „Ukraina spływa krwią, biczuje ją pandemia, ale jest silna i wytrwa”. Wezwał swych słuchaczy i diasporę w Niemczech i Skandynawii do modlitw za swój kraj rodzinny i dodał, że „Bóg wszystkich nas umacnia i da nam taki dzień i czas, gdy zamiast płaczu będziemy się śmiać”.

IDK 20.04.2021 / kg (KAI/UGCC) / Monachium

Dodaj komentarz

Close Menu