Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Kijów: spotkanie abp Swiatosława Szewczuka z zwierzchnikiem ukraińskiego prawosławia  

Kijów: spotkanie abp Swiatosława Szewczuka z zwierzchnikiem ukraińskiego prawosławia  

W środę, 23 marca, w Kijowie Jego Ekscelencja Światosław, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, spotkał się z Jego Ekscelencją Epifaniuszem, Prymasem Kościoła Prawosławnego Ukrainy. Spotkanie odbyło się na prośbę abp. Światosława Szewczuka – poinformował sekretariat arcybiskupa większego kijowsko-halickiego.

Uczestnicy spotkania, po raz kolejny kategorycznie potępiając rosyjską agresję na Ukrainę, dyskutowali o aktualnych dramatycznych okolicznościach życia i posługi obu Kościołów na Ukrainie. Abp Światosław Szewczuk zaznaczył, że UKGK i Kościół Prawosławny Ukrainy mogą i muszą współpracować, a od poziomu tej współpracy zależy los i przyszłość Ukrainy.

Metropolita Epifaniusz podkreślił znaczenie dwustronnej współpracy prawosławnych i grekokatolików w niesieniu pomocy narodowi ukraińskiemu w czasie wojny oraz współpracy w szerszych ramach Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych, a także w kontaktach z zagranicznymi osobistościami i instytucjami religijnymi.

Również 23 marca arcybiskup większy kijowsko-halicki odwiedził rannych w szpitalu – poinformował sekretariat zwierzchnika grekokatolików.

st (KAI) / Kijów

Dodaj komentarz

Close Menu