Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Bp Trochanowski: Nie wyobrażam sobie bycia urzędnikiem. Zawsze byłem i będę duszpasterzem 

Bp Trochanowski: Nie wyobrażam sobie bycia urzędnikiem. Zawsze byłem i będę duszpasterzem 

„Nie wyobrażam sobie bycia urzędnikiem, biurokratą. Zawsze byłem duszpasterzem i to chcę dalej realizować. Pragnę być zawsze jak najbliżej wiernych, spotykać się z nimi, rozmawiać, dzielić ich troski, problemy i przez to jak najlepiej ewangelizować” – zapewnia bp Arkadiusz Trochanowski.

W rozmowie z KAI zwierzchnik nowej eparchii (diecezji) olsztyńsko-gdańskiej Kościoła greckokatolickiego w Polsce zwraca uwagę, że jako duszpasterz wiele razy rozmawiał z ludźmi dalekimi od Kościoła i religii. „Z tych spotkań wyniosłem fundamentalne przekonanie, że jedną z najważniejszych rzeczy jest ich wysłuchanie, a dopiero później próba dania odpowiedzi na ich wątpliwości i poszukiwania. Nie można się od nich odsuwać, krytykować, ale wysłuchać, pomóc i prowadzić do Jezusa Chrystusa” – powiedział biskup.

Święcenia biskupie (chirotonia) oraz ingres Arkadiusza Trochanowskiego, biskupa nowo utworzonej eparchii (diecezji) Kościoła greckokatolickiego – olsztyńsko-gdańskiej, odbędą się 23 stycznia. Uroczystość będzie miała miejsce o godz. 10.00 w katedrze pw. Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy w Olsztynie.

 

czytaj wywiad…

http://nowy.ekai.pl/media/szuflada/Bp_Trochanowski.htm

Dodaj komentarz

Close Menu