Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

Abp Szewczuk: Kościół trwa na modlitwie za ojczyznę

Abp Szewczuk: Kościół trwa na modlitwie za ojczyznę

Trwamy na modlitwie za naszą armię, za naszą Ojczyznę, za nasz cierpiący naród ukraiński – powiedział w swoim dzisiejszym przesłaniu wystosowanym z Kijowa arcybiskup większy kijowsko-halicki Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, Światosław Szewczuk.

„Dzisiaj przeżywamy piąty dzień krwawej, nieludzkiej, brutalnej wojny. Widzieliśmy dziś bohaterstwo naszych żołnierzy. Widzieliśmy odwagę naszego narodu. Widzieliśmy nawet ludzi starszych, kładących się pod czołgi, żeby ich nie wpuścić do swoich wiosek czy miast … Ukraińcy widzieli okrucieństwa i nieludzkość tych, którzy ich zabijają, tych, którzy wsadzają dzieci i kobiety na czołgi i osłaniają się nimi jak ludzką tarczą, by sprowadzić śmierć i zniszczenie jeszcze głębiej w serce Ukrainy” – stwierdza zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

„Ale trwamy na modlitwie za naszą armię, za naszą Ojczyznę, za nasz cierpiący naród ukraiński” – zapewnił abp Szewczuk. Jednocześnie przypomniał, że według danych ONZ niemal czterysta tysięcy jego rodaków zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów i ojczyzny jako uchodźcy, i to zaledwie w ciągu minionych niespełna pięciu dni.

przesłanie abp. Światosława Szewczuka: 

st (KAI) / Kijów / IDK 28.02.2022

Dodaj komentarz

Close Menu