Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Zaśpiewają dla Ukrainy (Gość Wrocławski)

Zaśpiewają dla Ukrainy (Gość Wrocławski)

Charytatywny koncert Chóru „Żurawli” w katedrze greckokatolickiej we Wrocławiu odbędzie się już w najbliższą sobotę, 26 marca o 17.00. – Szczególnie liczymy na obecność polskiej publiczności – mówi Ihor Sułyma.

Nasz zespół to reprezentacyjny chór Związku Ukraińców w Polsce. Działamy już od 50 lat. Członkami są głównie potomkowie przesiedleńców „Operacji Wisła” z 1947 roku, ale również emigranci z Ukrainy, którzy wyjechali z Ukrainy jeszcze przed wojną do pracy czy na studia – mówi Ihor Sułyma z chóru męskiego „Żurawli”.

Koncert odbędzie się w sobotę, 26 marca o 17:00 w katedrze greckokatolickiej we Wrocławiu (pl. bp. Nankiera 15, Wrocław). – Wykonamy pieśni ukraińskie patriotyczne, kozackie, ale również marsze wojskowe i utwory ludowe. Koncert jest oczywiście otwarty dla wszystkich słuchaczy. Szczególnie liczymy na obecność polskiej publiczności – dodaje.

Wstęp jest wolny, ale podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka na pomoc Ukrainie. Przeprowadzi ją Caritas Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej Kościoła Greckokatolickiego…

Dokończenie artykułu na stronie internetowej Gościa Niedzielnego (Wrocław) LINK.

Dodaj komentarz

Close Menu