Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Zapraszamy na greckokatolicką pielgrzymkę do Gruzji oraz Armenii

Termin pielgrzymki: 2-13.11.2020 r.

Pielgrzymka organizowana jest dla Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej przez firmę PELEGRINUS z Wrocławia.

Termin zgłaszania uczestnictwa najpóźniej do 15.04.2020 r.

Adres: wrj@vp.pl

Tel. kom.: 694 451 451

 

Cena : 2870 zł + 890 USD/OSOBA. Minimalna wymagana ilość osób – 26.

Wpłata zaliczki w wysokości 1000 zł do 15.04.2020 r. na konto Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej:

Diecezja Wrocławsko-Gdańska

50-140 Wrocław, Pl. Biskupa Nankiera 15 a

Nest Bank Wrocław

Nr konta PLN: 79 2530 0008 2041 1035 7788 0001

 

 

PROGRAM PIELGRZYMKA ŚLADAMI CHRZEŚCIJAN W GRUZJI ORAZ ARMENII

 

Dzień 1 ODLOT Z WARSZAWY DO TBILISI LOTem o 22:30.

 

Dzień 2  TBILISI – MTSHKETA – TBILISI

Przylot do Tbilisi LOTem o 04:00.Spotkanie na lotnisku z polskojęzycznym przewodnikiem ( pilotem ) miejscowym. Przejazd do hotelu. Zameldowanie. Nocleg w Tbilisi.Śniadanie. 10:30 Wycieczka po Tbilisi. ( dzielnica Abanotubani, która słynie z kąpieli siarkowych,  Kościół Metechi. Forteca Narikala – wspaniały panoramiczny widok na Tbilisi. Następnie  kościół św. Trójcy i katedra Sioni (VI wiek).Bazylika Anchiskhati (VI wiek), najstarszy z zachowanych kościołów miejskich. Przejazd do  Mcchety –  katedra Svetitskhoveli, w której podobno pochowana jest szata Jezusa Chrystusa (wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Obiad. Powrót do Tbilisi. Nocleg w Tbilisi.

 

Dzień 3 TBILISI – GORI – UPLISTSIKHE – BORJOMI

Śniadanie. Przejazd do  Uplistsikhe – jednego z pierwszych miast w kraju. Jest to  miasto wykute w skalnej jaskini, której historia zaczyna się na początku epoki żelaza. Wyjazd do Borjomi, piesza wycieczka po parku Borjomi. Po wycieczce przejazd do hotelu Borjomi. Obiadokolacja w hotelu Nocleg w Borjomi.

 

Dzień 4 BORJOMI – KUTAISI – TBILISI

Po śniadaniu wyjazd do Kutaisi (3 godziny jazdy), piesza wycieczka po starym mieście, zwiedzanie katedry Bagrati i zespołu klasztoru Gelati. 15:00, po wycieczce transfer do Tbilisi. (4 godziny jazdy). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

 

Dzień 5 TBILISI – ANANURI – GUDAURI – JVARI PASS – GERGETI –TBILISI

Śniadanie. Szlak  wojskową gruzińską drogą przez Kaukaz.  Zamek Ananuri (z VII  wieku). Przejazd do  przełęczy Jvari (2395 m). Ze wsi przejazd  jeepami w kierunku  kościoła Trinity Gergeti (2170 m). Stamtąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Mt. Kazbek (5047 m) i powrót do Tbilisi. Obiad. Nocleg w Tbilisi.

 

Dzień 6 TBILISI – KAKHETI –SIGNAGI – BODBE – TELAVI – TBILISI

Śniadanie. Przejazd do  do regionu Kakheti. Zwiedzanie  ufortyfikowanego miasta Signagi i klasztoru Bodbe. Czas wolny . Przejazd do Telawi i zwiedzenie  muzeum Tsinandali. Degustacja  gruzińskiego wina Tsinandali w piwnicy z winami. Powrót do Tbilisi. Obiad. Nocleg w Tbilisi.

 

Dzień 7 TBILISI- BAGRATASHEN – HAGHPAT– DILIJAN – SEVAN

Śniadanie.  Przejazd do granicy Gruzji i Armenii. Po formalnościach granicznych (maks. 30 min) wjazd do Armenii. Przejazd  do Alaverdi i zwiedzanie średniowiecznego  klasztoru Haghpat (wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Przejazd do Dilijan, miejscowości znanej z uroczej przyrody i niezwykłej architektury. Odwiedzenie  historycznej  dzielnicy Old Dilijan, ulicy Sharambeyan. Przejazd  do Sevan.  Obiad. Nocleg w Sevan.

 

Dzień 8 SEVAN – SELIM PASS – ZORATS QARER – GORIS

Śniadanie. Odwiedzenie  klasztoru Sevanavank na półwyspie Sevan. Przełęczą  Selim przejazd do Goris. Po drodze zatrzymaj się w Selim Caravanserai. Jedź do Goris. W jedną stronę przystanek na zwiedzanie starożytnego obserwatorium megalitycznej epoki Zoratsa Karera (znanego również jako Karahunj). Zameldowanie  w hotelu. Obiad. Nocleg w Goris.

 

Dzień 9 GORIS – TATEV – NORAVANK – KHOR VIRAP – YEREVAN

Śniadanie.  Przejazd do jednego z najpiękniejszych i najbardziej imponujących miejsc w Armenii, klasztoru Tatev. Przejazd kolejką linową „Wings of Tatev” z Halidzoru do Tatev („Wings of Tatev” to najdłuższy na świecie tramwaj powietrzny o długości 5,7 km, umieszczony  w książce Guinness Records). Przejazd do arcydzieła średniowiecznej architektury ormiańskiej, klasztoru Noravank (XIII-XIV wiek). Postój na degustację wina w lokalnej winnicy Areni z degustacją różnych rodzajów win winogronowych i owocowych. Przejazd do klasztoru Khor Virap, gdzie Mt. Ararat ukazuje swój zapierający dech w piersiach rozmiar i przepych. Przejazd do Erywania. Obiad.  Nocleg w Erewaniu.

 

Dzień 10 YEREVAN – ECHMIADZIN – ZVARTNOTS – YEREVAN

Śniadanie. Rozpoczęcie  zwiedzania miasta Erewań. Pomnik „Matki Armenii” i   spektakularny widok majestatycznej góry Mt. Ararat z panoramą centrum Erewania. Odwiedzenie  Ormiańskiego Pomnika Ludobójstwa. Przejazd do Echmiadzin (światowe dziedzictwo UNESCO), duchowego i administracyjnego centrum Armeńskiego Kościoła Apostolskiego. Odwiedzenie  Głównej  Katedry w Eczmiadzynie i Muzeum w Eczmiadzynie, gdzie pośród wielu innych relikwii można zobaczyć Świętą Włócznię, którą przebito Jezusa Chrystusa na krzyżu. Ruiny świątyni Zvartnots z VII wieku (wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Powrót do Erewania. Obiad. Po obiedzie przejazd na  Plac Republiki, aby zobaczyć program «Dancing Fountains». Nocleg w Erewaniu.

 

Dzień 11 YEREVAN– GARNI – GEGHARD– YEREVAN

Śniadanie. Przejazd do najstarszego ocalałego budynku na terytorium Armenii, świątyni Garni Pagan. Odsłuchanie  tradycyjnego ormiańskiego duduku w świątyni. Zwiedzenie  jednego  z najpiękniejszych klasztorów w Armenii, jaskiniowego klasztoru Geghard (wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Powrót do Erewania.Piesza wycieczka do kompleksu Cascade, opery, alei północnej i placu Republiki. Fabryka ArArAt Brandy z degustacją dwóch rodzajów brandy. Kolacja w lokalnej restauracji z pokazem tanca ormianskiego (Fold Dance).  Nocleg w Erewaniu.

 

Dzień 12 WYJAZD YEREVAN DO WARSZAWY

Śniadanie.  Transfer na międzynarodowe lotnisko w Erewaniu. Wylot z Erewania do Warszawy LOTem.

 

Cena : 2870 zł + 890 USD/OSOBA. ILOŚĆ OSÓB WYMAGANA 26.

NALEZY POSIADAĆ PASZPORTY.

CENA OBEJMUJE;

-PRZELOT SAMOLOTEM NA TRASIE WAW-TBILISI-EWREWAŃ-WAW

-PRZEWODNIK POLSKOJĘZYCZNY

-WSTĘPY ( W TYM KOLEJKA  LINOWA – „WINGS OF TATEV”)

-PRZEJAZDY DUŻYM KLIMATYZOWANYM AUTOKAREM

-10 CIEPŁYCH SNIADAŃ, 10 OBIADÓW + BREAKFAST BOX PRZED ODLOTEM

– WSZELKIE DEGUSTACJE WIN

-WIZYTA W FABRYCE ARARAT BRANDY

-PRZEJAZD JEEPAMI

 

CENA NIE OBEJMUJE:

-ALKOHOLI PRZY POSIŁKACH

-NAPIWKÓW DLA PRZEWODNIKA MIEJSCOWEGO I KIEROWCY.

-DOPŁATA DO JEDYNKI 260 USD

 

 

 

Dodaj komentarz

Close Menu