Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

WŁADYKA WŁODZIMIERZ ODWIEDZIŁ PROBOSZCZA ORAZ REMONTOWANĄ KAPLICĘ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

WŁADYKA WŁODZIMIERZ ODWIEDZIŁ PROBOSZCZA ORAZ REMONTOWANĄ KAPLICĘ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

W czwartek 20 października, po zakończeniu roboczego spotkania z kapłanami Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej, władyka Włodzimierz odwiedził ks. Jana Jadłowskiego, proboszcza parafii greckokatolickiej w Gorzowie Wielkopolskim. Władyka przede wszystkim odwiedził plac przy ul. Szpitalnej oraz remontowaną od kilku lat byłą kaplicę szpitalną z przeznaczeniem na cerkiew parafialną miejscowej wspólnoty greckokatolickiej.

Przy remontowanym obiekcie wykonano już bardzo wiele prac, w tym wymieniono pokrycie dachowe, od podstaw wybudowano przybudówkę do byłej kaplicy, wstawiono okna, wykonano i osadzono krzyż na kopule, odrestaurowano witraże w oknach kaplicy, ocieplono dobudowaną część obiektu oraz na ukończeniu jest wykonanie zewnętrznej elewacji.

Przed laty obiekt nabył dla parafii i rozpoczął przy nim prace remontowe św. p. ks. Darek Hubiak. Obecnie wysiłki swego poprzednika wytrwale kontynuuje ks. Jan Jadłowski. Niestety, brak potrzebnych finansów opóźnia szybkie zakończenie prac remonowo-budowlanych. Aby można było w najbliższym czasie „wejść do kaplicy” z odprawianiem Boskiej Liturgii, potrzebnych jest na dzień dzisiejszy około 200 tys. złotych.

Parafię w Gorzowie Wielkopolskim tworzą wysiedleńcy akcji Wisła oraz ich dzieci i wnuki. Coraz liczniejszą grupę zaczynają też tworzyć nowoprzybyli do Polski obywatele Ukrainy. Niestety, mimo dużej ofiarności, nie oni sami w stanie zakończyć prac budowlanych przy obiekcie w najbliższej przewidywalnej przyszłości.

Ksiądz proboszcz Jan Jadłowski oraz parafianie greckokatolickiej parafii w Gorzowie Wielkopolskim będą wdzięczni za każdą złotówkę przekazaną na potrzeby remonty tak oczekiwanej przez nich własnej cerkwi.

Wspomóc fundusz remontowy kaplicy parafii greckokatolickiej w Gorzowie można przesyłając swoją ofiarę na ten cel na konto bankowe parafii:

Parafia greckokatolicka pw. św. Jozafata Męczennika

21 8367 0000 0490 1569 1490 0001

 wrj

Dodaj komentarz

Close Menu