Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Wielkanocna paczka dla Ukrainy z Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej

Wielkanocna paczka dla Ukrainy z Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej

W Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej, pod patronatem Eparchialnej CARITAS, trwa akcja „Wielkanocna paczka dla Ukrainy”. Rodziny w poszczególnych parafiach przygotowały paczki z artykułami spożywczymi oraz artykułami pierwszej potrzeby, które już od dwóch tygodni są systematycznie przekazywane w różne regiony Ukrainy, zwłaszcza tam, gdzie odczuwa się największe problemy z dostępem do żywności. Dotychczas z Wrocławia a także bezpośrednio z innych miejscowości na terenie eparchii, wysłano kilka transportów z wielkanocnymi darami dla Ukrainy. Między innymi do Kijowa pojechało 171 paczek, do Słowiańska – 63, do Charkowa 115, oraz do Lwowa 50.

Do akcji prowadzonej w Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej dołączyła się również część pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego przekazując około pięćdziesięciu paczek o całkowitej wadze około 800 kg.

Informację na temat naszej akcji można znaleźć między innymi na Faecebook Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej: https://www.facebook.com/eparchia.wroc . Informacja na temat pomocy przekazywanej Ukrainie przez Eparchię Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego podała TVP3 Wrocław w Faktach: https://wroclaw.tvp.pl/1631511/fakty  (od 16 minuty).

CARITAS Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej pod przewodnictwem ks. dyrektora Yevena Sukhyy, oprócz artykułów żywnościowych i ubrań przekazuje w Ukrainę także bardzo dużo innych potrzebnych tam rzeczy, w tym leki, apteczki, środki do tamowania krwi. Często są to dary przekazywane za pośrednictwem CARITAS przez różne instytucje, jak też osoby fizyczne.

Naszym parafianom, ich duszpasterzom a także wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiarność. Dary na rzecz Ukrainy (artykuły spożywcze, artykuły medyczne, odzież, obuwie, środki czystości i środki do dezynfekcji, chemia gospodarcza) można nadal przekazywać bezpośrednio do lokalu przy ul. Łaciarskiej 39 we Wrocławiu.

Swoje datki pieniężne na potrzeby Ukrainy oraz osób poszkodowanych w wyniku wojny można przekazywać bezpośrednio na konto bankowe CARITAS Diecezji Wrocławsko-Koszalińskiej: 43 1020 5242 0000 2202 0117 7948.

Eparchia Wrocławsko-Koszalińska

Dodaj komentarz

Close Menu