Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Tegoroczna pielgrzymka grekokatolików do Białego Boru będzie miała charakter lokalny

Greckokatolickie uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy odbywają się co roku w cerkwi w Białym Borze (woj. zachodniopomorskie), która od 2007 r. posiada status Sanktuarium Maryjnego. Jest to miejsce szczególne dla grekokatolików w Polsce. Tegoroczny odpust z uwagi na epidemię koronawirusa będzie miał jedynie parafialny charakter.

Pontyfikalnej Boskiej Liturgii w niedzielę, 20 września 2020 r. przewodniczyć będzie biskup Włodzimierz Juszczak OSBM. Ordynariusz eparchii wrocławsko-gdańskiej skierował do wiernych komunikat, w którym zaznaczył, że w związku z pandemią tegoroczna pielgrzymka grekokatolików do Białego Boru i odpust parafialny będą miały jedynie lokalny charakter.

Decyzję o odwołaniu diecezjalnej pielgrzymki na Białoborskie uroczystości podjęto, kierując się troską i odpowiedzialnością za zdrowie i życie wiernych. Biskup Juszczak wyraził nadzieję, że po ustąpieniu zagrożenia przywrócona zostanie praktyka corocznej pielgrzymki do Ikony Matki w Białym Borze.

„Tegoroczne obchody należy traktować jako rodzaj osobistych rekolekcji, odbywających się w duchowej łączności z innymi członkami naszego Kościoła i duchowymi pielgrzymami do Matki Bożej w Białym Borze” – zachęcił bp Juszczak w komunikacie.

Link do transmisji online dostępny jest na stronie internetowej eparchii: www.cerkiew.net.pl. Telewizyjna relacja z uroczystości zostanie wyemitowana we wtorek, 22 września, o godz. 12.55 na TVP 1.

Źródło: ks. Mateusz Demeniuk, BPKEP, xpb, tk/ ekai.pl

Dodaj komentarz

Close Menu