Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

RADOSNE KOLĘDOWANIE I JORDAN WE WROCŁAWIU

RADOSNE KOLĘDOWANIE I JORDAN WE WROCŁAWIU

We Wrocławiu trwa od wczoraj tradycyjna Wrocławska Kutia, której organizatorem, już od 24., lat jest Wrocławski Oddział Związku Ukraińców w Polsce, z jego przewodniczącym Ihorem Salamonem.

W piątek 17 stycznia, w świetlicy przy ul. Ruskiej 46, odbyła się tradycyjna Wrocławska Kutia. Oprócz przedstawicieli Władz uczestniczyli w niej przedstawiciele różnych narodowości żyjących we Wrocławiu, oraz w jego bliższych i dalszych okolicach. Na scenie, z programem Bożonarodzeniowym, wystąpiły zespoły artystyczne z Polski oraz Ukrainy.

W sobotę 18 stycznia, w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, odbędzie się Radosne Kolędowanie – koncert kolęd w wykonaniu polskich i ukraińskich zespołów artystycznych. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Uroczystości związane z Wrocławską Kutią oraz Radosnym Kolędowaniem zakończą się w niedzielę 19 stycznia nad Odrą, na Bulwarze Dunikowskiego. Po Boskiej Liturgii w greckokatolickiej katedrze na Placu Nankiera, która rozpocznie się o godz. 10.00, wyruszy nad Odrę procesja. Nad „wrocławskim Jordanem” odbędzie Uroczyste Wielkie Jordańskie Poświęcenie Wody z udziałem wrocławskich grekokatolików ale także licznych gości, w tym także duchowieństwa obrządku łacińskiego i wrocławskich ewangelików.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Redakcja

Dodaj komentarz

Close Menu