Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Przewodniczący Episkopatu o ataku na Ukrainę: Kolejna odsłona niegodziwego, antychrześcijańskiego działania

Przewodniczący Episkopatu o ataku na Ukrainę: Kolejna odsłona niegodziwego, antychrześcijańskiego działania

To, co dokonuje się na naszych oczach, to kolejna odsłona niegodziwego działania antychrześcijańskiego, które nie bierze pod uwagę ani opinii innych ludzi, ani cierpienia innych ludzi, ani też prawa do niepodległości każdego państwa – powiedział przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki po inwazji Rosji na Ukrainę. Przewodniczący Episkopatu spotkał się z dziennikarzami 24 lutego w Domu Arcybiskupów Poznańskich.

Abp Stanisław Gądecki podczas briefingu w Poznaniu wyraził solidarność Kościoła w Polsce z Ukrainą. Przypomniał swój poranny apel, w którym w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, stanowczo potępił działania Rosji i Władimira Putina, „uznając je za niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa”. Podkreślił też, że Kościół w Polsce pragnie przyjść Ukrainie z pomocą, również materialną.

Przewodniczący Episkopatu poinformował też o specjalnym spotkaniu Rady Stałej KEP, które odbędzie się w piątek, 25 lutego o godz. 17.00 w formie on-line.

BP KEP

Źródł: https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-o-ataku-na-ukraine-kolejna-odslona-niegodziwego-antychrzescijanskiego-dzialania/

Dodaj komentarz

Close Menu