Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Program greckokatolicki „PEŁNIA WIARY”

Program greckokatolicki „PEŁNIA WIARY”

Magazyn greckokatolicki „Pełnia wiary” to program Telewizji Polskiej, który informuje o życiu grekokatolików metropolii przemysko-warszawskiej Kościoła greckokatolickiego w Polsce. Emitowany jest najczęściej w ostatni czwartek miesiąca na antenie TVP1, o godz. 7.30. Do tej pory zrealizowano sześć odcinków „Pełni Wiary”. Producentem programu jest TVP Wrocław, natomiast opiekę redakcyjną zapewnia Redakcja Audycji Katolickich TVP.

Program składa się z felietonów informujących o bieżących wydarzeniach z życia Kościoła wschodniego. W magazynie na stałe zagościły dwa cykle – „Spotkanie z ikoną” oraz felietony ukazujące architekturę cerkiewną. Tematyka, która obejmuje reportaże z trzech eparchii (diecezji) Kościoła greckokatolickiego – archieparchii przemysko-warszawskiej, eparchii wrocławsko-koszalińskiej oraz eparchii olsztyńsko-gdańskiej, ukazuje bogactwo katolickiego Kościoła wschodniego w Polsce. Do tej pory zrealizowano m.in. materiały historyczne – o greckokatolickich wspólnotach monastycznych, unii brzeskiej, roli chrztu Rusi Kijowskiej; oraz reportaże z parafii z różnych zakątków Polski – zarówno z parafii przykatedralnych jak i  mniejszych wspólnot. Program „Pełnia Wiary” to również wywiady z hierarchami i rozmowy z wiernymi świeckimi. Reporterzy magazynu są zawsze tam, gdzie dzieją się ważne wydarzenia dla grekokatolików. Materiały ukazują wschodnią obrzędowość, tradycje, działalność greckokatolickich instytucji, zaangażowanie wiernych świeckich w misję Kościoła.

Program greckokatolicki cieszy się wysoką oglądalnością. Premierę pierwszego odcinka „Pełni Wiary” na TVP1, 28 stycznia 2021 r. obejrzało ponad 243 tys. widzów, w lutym oglądalność wyniosła prawie 226 tys., a marcu premierę śledziło 237 tys. osób. Odcinek czwarty i piąty (kwiecień, maj) obejrzało średnio 180 tys. widzów. Ponadto w paśmie regionalnym (m.in. TVP3 Wrocław, TVP3 Olsztyn, TVP3 Rzeszów) kilka razy w miesiącu emitowane są powtórki programu, które również cieszą się popularnością wśród widzów. Redakcja „Pełni Wiary” serdecznie zaprasza do oglądania magazynu, a także obserwowania mediów społecznościowych (Facebook „Pełnia Wiary TVP”, Twitter @PelniaWiaryTVP), w których umieszczane są zapowiedzi, zdjęcia z wydarzeń, kulisy produkcji i wszystkie wyemitowane odcinki.

 

ks. Mateusz Demeniuk

foto: ks. mitrat Bogdan Stepan

Dodaj komentarz

Close Menu