Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

„Płomień Braterstwa – Полум’я Братерства” na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu

„Płomień Braterstwa – Полум’я Братерства” na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu

Jak informuje portal wroclaw.pl już po raz drugi polscy harcerze i ukraińscy płastuni spotkają się na cmentarzach w Polsce i na Ukrainie, aby zapalić znicze na grobach ukraińskich żołnierzy, którzy sto lat temu ramię w ramię z Polakami walczyli przeciwko bolszewikom. W piątek, 14 sierpnia o godz. 18.00 znicze zapłoną również na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

„Płomień Braterstwa – Полум’я Братерства” to wspólne przedsięwzięciem Ruchu Odkrywców ZHP oraz organizacji ukraińskich skautów „Płast”, którzy odnajdują i porządkują groby żołnierzy Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej. Celem akcji jest upamiętnienie sojuszników Polski w tamtej wojnie oraz uświadomienie Polakom i Ukraińcom, że były w naszej historii epizody, które mogą nas łączyć i inspirować do współpracy oraz do wzajemnego szacunku.

Za: Ewa Waplak/wroclaw.pl

Parafia greckokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego we Wrocławiu włączyła się również do akcji „Płomień braterstwa”. W piątek, 14 sierpnia, o godz. 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo żałobne (Panichida) przy grobie Antona Jarmaka na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Pole 127 / Grób 737 / Rząd 5 od pola 125

Redakcja

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Antoni JARMAK

  OFICER WOLNEJ POLSKI I UKRAINY
  Офіцер вільних Польщі та України

  Por. ANTONI JARMAK – 70, 42, 34 Pułki Piechoty WP
  Хорунжий Ярмак Автоном – кіннота Козак, юнак, хорунжий армії УНР
  https://dwyspianski1.wixsite.com/jarmak

Dodaj komentarz

Close Menu