Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

OGÓLNE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA OKRES 16-23.01.2022 R.

OGÓLNE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA OKRES 16-23.01.2022 R.

 

 1. Niedziela, 16 stycznia 2022 r. – Niedziela przed Objawieniem Pańskim. Ton/Hłas – 5, Ewangelia na Jutrzni – 7 (J 20, 11-18). W czasie Boskiej Liturgii czytania z Niedzieli przed Objawieniem Pańskim: 2 Tm 4, 5-8 i Mk 1, 1-8.
 2. Najbliższy wtorek, 18 stycznia – Wigilia (Naweczirja) Objawienia Pańskiego. W rodzinach tradycyjna wieczerza (Szczedryj weczir). Tego dnia obowiązuje strogi post. W parafiach greckokatolickich odprawiane są:
 • Wielkie (Carskie) Czasy,
 • Boska Liturgia św. Bazylego Wielkiego z Łytią oraz Pierwsze Wielkie Jordańskie Poświęcenie Wody,
 • Wielkie Poweczerja.
 1. Środa, 19 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Jordan. W parafiach greckokatolickich sprawowane są:
 • Jutrznia,
 • Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma,
 • Wielkie Jordańskie Poświęcenie Wody.
 1. W piątek, 21 stycznia, godz. 12.55, w programie TVP1 – retransmisja greckokatolickich uroczystości Objawienia Pańskiego z archieparchialnego soboru w Przemyślu.
 2. Po Objawieniu Pańskim (Jordan) kapłani rozpoczynają odwiedziny w domach wiernych ze święconą Jordańska wodą, zachowując wymagania sanitarne.
 3. Za pośrednictwem strony internetowej Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej www.cerkiew.net.pl – można obejrzeć wszystkie dotychczasowe odcinki magazynu greckokatolickiego PEŁNIA WIARY:

Od stycznia 2022 r., magazyn greckokatolicki PEŁNIA WIARY, ukazuje się na antenie TVP1, dwa razy w miesiącu, w drugi i ostatni czwartek miesiąca. Początek emisji o godz. 7.30 rano. Powtórki w soboty i niedziele na regionalnych kanałach TVP3.

Dodaj komentarz

Close Menu