Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

OGÓLNE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ O SYNU MARNOTRAWNYM – OKRES 20-27.02.2022 R.

OGÓLNE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ O SYNU MARNOTRAWNYM – OKRES 20-27.02.2022 R.

  1. Niedziela, 20 lutego 2022 r., to Niedziela o Synu Marnotrawnym. Ton/Глас – 2, Ewangelia na Jutrzni – 2 (Mk 16, 1-8). W czasie Boskiej Liturgii czytania z niedzieli: 1 Kor 6, 12-20 i Łk 15, 11-32.
  2. Następna niedziela, 27 lutego, to Niedziela Mięsopustna, przedostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Wielki Post, według kalendarza juliańskiego, rozpocznie się w tym roku, w poniedziałek, 7 marca.
  3. W dzisiejszą Niedzielę o Synu Marnotrawnym, w Kościele Greckokatolickim rozpoczyna się Tydzień socjalny, który będzie trwał do Niedzieli Mięsopustnej. Propozycje duszpasterskie Synodu Biskupów UKGK:

а) в неділю Блудного сина – День особливої опіки над в’язнями;

б) в М’ясопусну неділю – День соціального служіння та благодійності;

в) дні між вказаними вище неділями проголосити Соціальними днями і проводити в той час у парафіях відповідні просвітницькі й благодійні заходи;

г) проводити збори пожертв на соціальні ініціативи парафії та єпархії;

д) організувати інформаційний супровід подій.

  1. Sobota przed Niedzielą Mięsopustną, 26 lutego, to dzień modlitw za zmarłych. Tego dnia w cerkwiach odprawiane są Panachydy – nabożeństwa za zmarłych, w czasie których wyczytywane są imiona osób, które polecamy Bogu w modlitwie.
  2. We wtorek, 22 lutego, liturgiczne zakończenie Święta Spotkania Pańskiego (Відання празника Стрітення Господнього).
  3. W czwartek, 24 lutego, o godzinie 7.30, na antenie TVP1, emisja kolejnego odcinka magazynu greckokatolickiego PEŁNIA WIARY. Powtórki w sobotę i niedzielę na regionalnych kanałach TVP3.

Poprzednie odcinki magazynu PEŁNIA WIARY można oglądać za pośrednictwem strony eparchialnej www.cerkiew.net.pl – https://www.cerkiew.net.pl/zycie-eparchii/pierwszego-odcinek-magazynu-greckokatolickiego-tvp-pelnia-wiary/ .

Od stycznia 2022 r., magazyn greckokatolicki PEŁNIA WIARY, ukazuje się na antenie TVP1, dwa razy w miesiącu, w drugi i ostatni czwartek miesiąca. Początek emisji o godz. 7.30 rano. Powtórki, w soboty i niedziele, na regionalnych kanałach TVP3.

  1. Za pośrednictwem kamery on-line, do której dostęp jest możliwy na stronie internetowej Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej: www.cerkiew.net.pl – można wirtualnie brać udział we wszystkich nabożeństwach odprawianych w katedrze greckokatolickiej we Wrocławiu. Adres do kamery:

Dodaj komentarz

Close Menu