Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

OGÓLNE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ PO WIELKANOCY: OKRES 8-15.05.2022 R.

OGÓLNE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ PO WIELKANOCY: OKRES 8-15.05.2022 R.

 1. Niedziela 8 kwietnia 2022 r. to według kalendarza juliańskiego III Niedziela po Wielkanocy / Niedziela Niewiast niosących wonności (Myronosyć). Ton/Глас – 2, Ewangelia na Jutrzni – 3: Mk 16, 9-20. W czasie Boskiej Liturgii czytania z III Niedzieli: Dz 6, 1-7 i Mk 15, 43-16, 8.
 2. W sobotę 7 maja, o godz. 11.00, w cerkwi parafialnej w Patoce (województwo dolnośląskie), władyka Włodzimierz udzieli święceń prezbiteratu (kapłańskich) diakonowi Romanowi Zakharchyshyn. Ksiądz Roman Zakharchyshyn będzie kapłanem Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.
 3. We wtorek, 10 maja, o godz. 20.00, we wrocławskiej greckokatolickiej katedrze we Wrocławiu (Pl. Nankiera 15), będzie miało miejsce modlitewne spotkanie młodzieży z Braćmi z TAIZE.
 4. W piątek, sobotę i niedzielę (12, 13 i 14 maja 2022 r.), we Wrocławskim soborze odbędą się Uroczystości Jubileuszowe 25-lecia przekazania przez Papieża Jana Pawła II kościoła pw. św. Wincentego i św. Jakuba we Wrocławiu Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej i ustanowienia go kościołem katedralnym (soborem).
 5. Za dwa tygodnie, w sobotę 21 maja, będzie miała miejsce pielgrzymka dzieci i młodzieży do Eparchialnego Soboru we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce dzieci i młodzież z Polski i z Ukrainy.
 6. W poniedziałek, 9 maja, minie 24 lata od śmierci władyki Teodora Majkowicza, pierwszego Biskupa Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej.
 7. W czwartek, 12 maja, o godzinie 7.30, na antenie TVP1, emisja kolejnego odcinka magazynu greckokatolickiego PEŁNIA WIARY. Powtórki w sobotę i niedzielę na regionalnych kanałach TVP3. Od stycznia 2022 r. magazyn greckokatolicki PEŁNIA WIARY ukazuje się na antenie TVP1 dwa razy w miesiącu – w drugi i ostatni czwartek miesiąca. Początek emisji o godz. 7.30 rano. Poprzednie odcinki magazynu PEŁNIA WIARY można oglądać za pośrednictwem strony eparchialnej: www.cerkiew.net.pl – https://www.cerkiew.net.pl/zycie-eparchii/pierwszego-odcinek-magazynu-greckokatolickiego-tvp-pelnia-wiary/ .
 1. Władyka Włodzimierz nadal zachęca wszystkich wiernych Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej do modlitwy w intencji jak najszybszego zakończenia wojny w Ukrainie oraz w intencji zwycięstwa gwarantującego trwały pokój. Władyka prosi też wszystkich kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich o włączenie się w niesienie praktycznej pomocy, szczególnie o przyjęcie pod swój dach, obywateli Ukrainy, którzy z powodu wojny zmuszeni byli do pozostawienia swoich domów i ucieczki z Ojczyzny.
 2. Ofiary na potrzeby Ukrainy oraz osób poszkodowanych w wyniku wojny można przekazywać bezpośrednio na konto bankowe CARITAS Diecezji Wrocławsko-Koszalińskiej: 43 1020 5242 0000 2202 0117 7948.
 3. Od niedzieli 3 kwietnia, aż do końca czerwca br., niedzielna Boska Liturgia jest transmitowana z katedry greckokatolickiej w Olsztynie, albo z konkatedry w Gdańsku. Od początku lipca 2022 r. transmisje Boskiej Liturgii będą transmitowane z wrocławskiej katedry. Bezpośrednia transmisja na antenie TVP Historia rozpoczyna się w każdą niedzielę o godz. 8.00 rano.
 4. Za pośrednictwem kamery on-line, do której dostęp jest możliwy na stronie internetowej Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej: www.cerkiew.net.pl – można wirtualnie brać udział we wszystkich nabożeństwach odprawianych w katedrze greckokatolickiej we Wrocławiu. Adres do kamery:

Dodaj komentarz

Close Menu