Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

NABOŻEŃSTWO GRECKOKATOLICKIE W KOŚCIELE OJCÓW PAULINÓW WE WROCŁAWIU

NABOŻEŃSTWO GRECKOKATOLICKIE W KOŚCIELE OJCÓW PAULINÓW WE WROCŁAWIU

Na zaproszenie proboszcza rzymskokatolickiej parafii pw. św. Mikołaja, przy ul. Świętego Antoniego we Wrocławiu, biskup Włodzimierz Juszczak, wraz z kapłanami oraz kameralnym chórem greckokatolickiego soboru we Wrocławiu, odprawił wieczorem w sobotę 11 listopada, Mołeben do Przenajświętszej Bogurodzicy. Gospodarzami parafii św. Mikołaja we Wrocławiu, będącej jednocześnie Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła, są Ojcowie Paulini, którzy w tym rozpoczynają Jubilesz 25-lecia swojej obecności w Stolicy Dolnego Śląska.

Nabożeństwo greckokatolickie poprzedziła konferencja p. Huberta Kampy – ikonopisa i prezesa fundacji „In blessed Art” o duchowości ikony. Razem z władyką Włodzimierzem w czasie odprawiania Mołebnia, przy ołtarzu stanęli dwaj kapłani: o. Roman Zakharchyshyn, administrator parafii greckokatolickiej w Oleśnicy oraz duszpasterz dla grekokatolików w Trzebnicy, jak również ojciec Marcin Sylwan Wirkowski, który przez kilka lat służył jako birytualista w Ukrainie. Obecnie, w miarę możliwości i potrzeb włącza się również w duszpasterstwo greckokatolickie we Wrocławiu.

Na zakończenie nabożeństwa władyka Włodzimierz zwrócił się z krótkim przesłaniem do obecnych w kościele wiernych, podkreślając głęboki kult Maryjny w Kościele Greckokatolickim, oraz przypominając ważne wydarzenia tego Kościoła, które związane są z Jasną Górą a także z Ikoną Matki Boskiej Jasnogórskiej.

Redakcja

Dodaj komentarz

Close Menu