Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

MOJE TAIZE

MOJE TAIZE

W ostatnich dniach grudnia we Wrocławiu odbyło się Europejskie Spotkanie Młodych Taizè. Młodzi ludzie przybyli do Wrocławia nie tylko z Europy, ale też dalekiej Azji, Bliskiego Wschodu czy Ameryki Południowej, aby w duchu ekumenizmu, w atmosferze dialogu, jednoczyć się w swojej różnorodności.

Na spotkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć grupy osób z eparchii wrocławsko – gdańskiej pod opieką ks. Rusłana Marciszaka.  Przez te kilka dni odkryliśmy na nowo głębię modlitwy, poznaliśmy i zaprzyjaźniliśmy się z osobami z najdalszych zakątków globu, wysłuchaliśmy niesamowitych świadectw oraz doświadczyliśmy ogromnej gościnności wrocławskich rodzin, które przyjęły nas pod swój dach. Nauczyliśmy się również, że czasem największą pomocą dla bliźniego jest przyjęcie tego, co chce nam dać, oraz, że uśmiech, prostota i zwykła ludzka życzliwość mogą uratować świat. Dostaliśmy od braci ze wspólnoty Taizé niezwykle cenną wskazówkę na rok 2020: Bądźcie zawsze w drodze, nigdy nie wykorzenieni.

Analiza tego hasła uswiadomiła nam, w jak ważnych i przełomowych żyjemy czasach i jak istotne jest „wstanie z kanapy” i podjęcie inicjatywy tu i teraz i że, aby to zrobić, wystarczy być pełnym pasji, optymizmu, wiecznie uśmiechniętym i otwartym na nowe możliwości człowiekiem. Inaczej mówiac, wystarczy być człowiekiem Taizé.

Dziekujemy naszemy władyce Włodzimierzowi za gościnne przyjęcie naszej grupy w Kurii. do zobaczenia w Turynie!

 

Paulina Prychożdenko

fot. Olga Marciszak

Dodaj komentarz

Close Menu