Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Koncert chóru „Żurawli”

Koncert chóru „Żurawli”

Zapraszamy na koncerty chóru „Żurawli”, które odbędą się dziś w Szczecinie – sobota, 22 sierpnia, godz. 18.00 w cerkwi greckokatolickiej przy ul. Mickiewicza 43 oraz jutro – niedziela, 23 sierpnia, godz. 14.00 w Stargardzie w cerkwi przy ul. Młyńskiej 36.

Ukraiński Chór Męski „Żurawli” jest reprezentacyjnym zespołem Związku Ukraińców w Polsce. Śpiewają w nim przedstawiciele różnych zawodów, łączy ich miłość do muzyki i ukraińskiej kultury. W repertuarze chóru znajdziemy utwory ukraińskich kompozytorów oraz pieśni ludowe. Ważną część stanowi muzyka sakralna. Założycielem chóru oraz wieloletnim dyrygentem był Jarosław Polański. Obecnie zespołem dyryguje Jarosław Wujcik. Zdecydowana większość artystów nie jest profesiolnymi muzykami, jednak według wielu muzycznych krytyków „Żurawli” reprezentują taki poziom warsztatu muzycznego, jaki pozwala zespołowi koncertować na najważniejszych scenach.

Współorganizatorem wydarzenia jest Parafia Greckokatolicka pw. Św. Męczennika Jozafata Kuncewicza w Stargardzie.

Serdeczne zapraszamy!

Wstęp Wolny.

W związku z pandemią, ilość miejsc przygotowanych dla publiczności jest ograniczona. Bardzo przepraszamy. Prosimy pamiętać o zakrywaniu ust i nosa.

Relację wideo z koncertu można będzie obejrzeć zarówno na naszej stronie jak również na profilu stargardzkiej greckokatolickiej parafii.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu:
„Ukraińska Kultura w Stargardzie 2020”.

Zadanie dofinansowane ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Organizatorzy

Dodaj komentarz

Close Menu