Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Jedność  Chrześcijan w praktyce – Stargard

Jedność Chrześcijan w praktyce – Stargard

Tydzień Modlitw o Jedność Chrzescijan w Stargardzie w tym roku rozpoczął sie nieco szybciej. Dzisiaj razem z dwudziestką dzieci gościliśmy w parafii Kościoła Zielonoświątkowego.

Na zaproszenie Pani Heleny Wragi, żony miejscowego Pastora bylismy obecni na na święcie dzieci.  Razem z żoną pastora zorganizowałyśmy konkursy, naukę śpiewu i inne atrakcje. Dzieci  z trzech parafii- greckokatolickiej, rzymskokatolickiej i protestanckiej ( miejscowa wspólnota prawosławna nie wzięła udziału ) razem spędziły sobotnie popołudnie , w grupach mieszanych rozwiązywały zadania i uczyły się co jest najprawdziwszym Darem dla nas wszystkich – chrzescijan.

Na zakończenie święta zostały rozdane podarunki- zrobone w niemieckich wspólnotach zielonoświątkowch -specjalnie dla dzieci ze Stargardu. Nasze greckokatolickie dzieci teź zostały obdarowane. Szczególną radość sprawiły robione ręcznie na drutach przez wspólnotę starszych pań z Niemiec-skarpetki, szaliki i czapki.

Współpraca dwóch żon kapłanów- greckokatolickiego i protestanckiego okazała się bardzo pozytywna , poczyniłysmy już tez plany na przyszłość – nastepnespotkanie  już w lutym, tym razem w naszej cerkwi.

IM

Dodaj komentarz

Close Menu