Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Duchowni greckokatoliccy eparchii wrocławsko-koszalińskiej w Rokitnie

Duchowni greckokatoliccy eparchii wrocławsko-koszalińskiej w Rokitnie

Spotkaniu przewodniczył bp Włodzimierz Roman Juszczak, biskup wrocławsko-koszaliński Kościoła greckokatolickiego w Polsce. – W ciągu roku mamy dwa takie spotkania. Pierwsze to rekolekcje na których spotyka się całe duchowieństwo greckokatolickie w Polsce. I drugie, które odbywa się teraz w Rokitnie, to spotkanie formacyjne kapłanów tylko naszej diecezji – wyjaśnia bp Juszczak.

– W trakcie tych kilku dni mamy wykłady i warsztaty, na które zapraszamy specjalistów z dziedzin odnoszących się do bieżących i aktualnych spraw. Oprócz tego mamy też część poświęconą naszym codziennym sprawom duszpasterskim i przyszłorocznym wyzwaniom. Oczywiście to spotkanie, to także okazja do integracji, bo na co dzień pracujemy na dużym obszarze, więc rzadko jest okazja do spotkania w większym gronie – dodaje.

We wtorek warsztaty zatytułowane „Jak wspierać i pracować terapeutycznie z uchodźcami wojennymi i osobami, które im pomagają?” poprowadziła psycholog dr Lidia Zabłocka-Żytka, a w środę spotkanie poświęcone spowiedzi poprowadzili bracia kapucyni ze szkoły dla spowiedników.

Джерело: https://zgg.gosc.pl/doc/8570734.Duchowni-greckokatoliccy-eparchii-wroclawsko-koszalinskiej-w

Dodaj komentarz

Close Menu