Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

BISKUP WŁODZIMIERZ UCZESTNICZYŁ W ŚWIĘCENIACH BISKUPICH NOWEGO BISKUPA GLIWICKIEGO

BISKUP WŁODZIMIERZ UCZESTNICZYŁ W ŚWIĘCENIACH BISKUPICH NOWEGO BISKUPA GLIWICKIEGO

W sobotę 11 marca, w gliwickiej katedrze pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, sakrę biskupią przyjął nowy Biskup Gliwicki Sławomir Oder. Sakry biskupiej udzielił trzeciemu Biskupowi Gliwickiemu abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. W uroczystościach uczestniczył między iinymi Biskup Wrocławsko-Koszaliński Włodzimierz R. Juszczak.

Na terenie Diecezji Gliwickiej działają dwie greckokatolickie parafie, w Gliwicach oraz w Bytomiu. Parafia w Gliwicach, której administratorem jest ks. Volodymyr Lytvyniv, funkcjonuje od roku 1975. Nabożeństwa odbywają się każdej niedzieli o godz. 10.00 w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zakładzie Opiekuńczym prowadzonym przez Siostry Boromeuszki, przy ul. Zygmunta Starego 19 (wejście do kaplicy od ul. Księcia Ziemowita).

Parafia w Bytomiu funkcjonuje od niedawna. Nabożeństwa odbywają się każdej niedzieli, o godz. 9.30, w dolnym kościele przy parafii pw. Św. Barbary w Bytomiu, ul. Czarneckiego 3. Administratorem parafii jest ks. Taras Yavorskyy, który duszpasterzuje również w Rudzie Śląskiej i w Rybniku.

Zobacz:

https://gliwice.gosc.pl/gal/pokaz/8123118.Sakra-i-ingres-nowego-biskupa-gliwickiego/15#gt

Dodaj komentarz

Close Menu