Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Papież apeluje o modlitwę w intencji mieszkańców Jemenu i Ukrainy  

O modlitwę w intencji mieszkańców Jemenu i Zachodniej Ukrainy prosił papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

„Zachęcam do modlitwy także za mieszkańców Jemenu, tak i tam zwłaszcza za dzieci, które cierpią z powodu niezwykle poważnego kryzysu humanitarnego, a również za tych, którzy ucierpieli w wyniku poważnych powodzi na Zachodniej Ukrainie: oby doświadczyli pociechy Pana i pomocy braci” – powiedział papież. Według najnowszego raportu ONZ w Jemenie mamy dziś do czynienia z najpoważniejszym kryzysem humanitarnym na świecie. W wyniku trwającego tam konfliktu gospodarka uległa kompletnemu rozkładowi. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni ceny żywności wzrosły o 10, 20 proc. Nie dociera pomoc z zewnątrz. 2 mln dzieci cierpi na niedożywienie. Przewiduje się, że do końca tego roku umrze 6,6 tys. dzieci poniżej 5. roku życia. Z kolei znaczne opady w dniach 22-24 czerwca spowodowały katastrofalną powódź na Ukrainie Zachodniej. W obwodach iwanofrankowski, lwowskim, czerniowieckim i tarnopolskim 3 tys. 871 miejscowości pozostaje zalanych. W wyniku powodzi zginęło kilka osób, zniszczeniu uległy domy, drogi, mosty oraz zapory.

Na zakończenie papież pozdrowił wszystkich, Rzymian i pielgrzymów z Włoch i innych krajów. „Widzę flagi polską, niemiecką i wiele innych. W szczególności pozdrawiam wszystkich, którzy uczestniczyli dziś rano w Rzymie we Mszy świętej w obrządku kongijskim, modląc się za Demokratyczną Republikę Konga. Pozdrawiam obecną tutaj delegację kongijską. Dzielni są ci Kongijczycy!” – powiedział Franciszek.

IDK 28.06.2020 / st, tom / Watykan

Dodaj komentarz

Close Menu