Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

31. Festiwal Mediów „Człowiek w zagrożeniu” 2021. Finał Konkursu Reportażu Radiowego

31. Festiwal Mediów „Człowiek w zagrożeniu” 2021. Finał Konkursu Reportażu Radiowego

Do dziś (26 listopada) do godz. 23.59 można przesyłać głosy konkursowe (Nagroda Publiczności) na reportaż „Powrót księdza Kowcza” – Mariusz Kamiński (Polskie Radio Lublin) w ramach 31. Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” 2021 organizowanego przez Radio Łódź.

Nagroda Publiczności

Zapraszamy do głosowania – wystarczy przesłać odpowiednią wiadomość na adres mailowy czlowiekwzagrozeniu@radiolodz.pl . W tytule maila wpisujemy „Powrót księdza Kowcza” – Mariusz Kamiński (Polskie Radio Lublin)na który oddajecie głos. Z jednego adresu mailowego można oddać tylko jeden głos.

Spośród głosujących wylosujemy trzy osoby, które otrzymają upominki od Radia Łódź.

Głosowanie trwa do piątku 26 listopada, do godziny 23.59. Wcześniej zapraszamy do zapoznania się z finałowymi audycjami.

 

4. „Powrót księdza Kowcza” – Mariusz Kamiński (Polskie Radio Lublin)

„W końcu marca 2021 roku, w Lublinie został odsłonięty pomnik Emiliana Kowcza, ukraińskiego księdza greckokatolickiego, błogosławionego Kościoła katolickiego. Ks. Stefan Batruch, proboszcz lubelskiej parafii greckokatolickiej i Grzegorz Linkowski, autor filmu dokumentalnego „Proboszcz Majdanka” opowiadają, jak przez wiele lat odkrywali losy i filozofię życiową ks. Kowcza.

Ks. Kowcz był proboszczem w Przemyślanach koło Lwowa, działał na rzecz pokojowego współistnienia Polaków, Ukraińców i Żydów. W czasie wojny pomagał prześladowanym Polakom i Żydom, za co trafił do obozu koncentracyjnego na Majdanku. W grypsach z obozu pisał, aby nie podejmowano starań o jego zwolnienie, bowiem jego miejsce jest tu, gdzie nikt nie może go zastąpić w kapłańskiej misji. Jego działalność i postawa dla współczesnych pokoleń stanowi niezwykłą szansę na pojednanie trzech tożsamości kulturowych i narodowych: ukraińskiej, polskiej i żydowskiej.”

Źródło: Radio Łódź

Foto: Radio Łódź

Dodaj komentarz

Close Menu