Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce

PL UA EN

Dotychczas zgłoszone propozycje

Czemu cenzura na tej stronie nie wpuszcza merytorycznego komentarza z wczoraj? Czy sobór boi się dyskusji na temat potrzeby zmiany kalendarza? Jakie moralne prawo ma admin, aby blokować głos ludu.

Parafia: Gdańsk (dodane: 2014-10-01)


Wnosimy o rozwiązanie kwestii kalendarza juliańskiego w kontekście jego zmiany na kalendarz gregoriański. Jest to kwestia najczęściej dyskutowana w prywatnych rozmowach pomiędzy wiernymi. Nic tak nie smuci wielu wiernych UKGK, jak niemożność godnego (brak możliwości uczestniczenia w służbie Bożej)obchodzenia Świąt.
Nawet, jeśli połowa wiernych lub jej mniejsza część chciałaby obejść godnie święta (religijnie), to nasi przywódcy duchowni powinni tej części grekokatolików to umożliwić.Na pierwszym miejscu powinno stawiać się Pana Boga, a nie tradycję, która jako argument zawsze jest stosowana w rozważaniu tego problemu. Naprawdę nie można zrozumieć naszych duchowych przywódców, że mając do wyboru umożliwienie dla WSZYSTKICH grekokatolików godne obejście świąt, a na drugiej szali tradycję, wybiera niestety to drugie. Czyż naprawdę chcą mieć na swoim sumieniu ten wybór? Zwykłemu człowiekowi, który z różnorakich problemów w pracy, w tak trudnych czasach jeśli chodzi o zatrudnienie, tak trudno zrozumieć niezałatwienia do tej pory tej najważniejszej sprawy dla praktykującego grekokatolika. Nie myśli się też o młodych ludziach, którzy w tym czasie są w okresie sesji egzaminacyjnej na studiach i w pewien sposób przyzwyczaja się ich do niepraktykowania Świąt. Dlaczego UKGK słucha się ludzi, którzy często za tzw. tradycją ukrywają swoje żale i niechęć do naszych braci Polaków? Niestety te środowiska są skupione wokół proboszczów w poszczególnych parafiach i negatywnie wpływają na duchownego w ocenie tego problemu. Nawet w Biblii napisane jest, że dobry pasterz zostawia całe stado i idzie szukać jednej owcy. Trzeba mieć to na uwadze. Sława Isusu Chrystu!

Parafia: Gdańsk (dodane: 2014-09-30)


Постуляти на Собор Жива парафія- пісце зустрічі з живим Христом
Провід – священик, монашество і миряни працюють разом, будуючи парафію як місце зустрічі з живим Христом.
– Організувати групу людей яка в міру своїх можливостей допомагали би парафіянам розвязувати проблеми мирян (насильство в родині-психічне і фізичне, алькоголізм, самітність,…) Створити групи опертя для людей з потребами (нпрм АА…)
– Роль священика як лідера і координатора життя у парафії.
– Взяти відповідальність за створення припарвфіяльних садочків і суботніонедільних зустрічей для шкільних дітей. Поглиблювання національної та церковної релігійної свідомості.
– Зреформувати структури нашого Карітасу – оживити його діяльність та інформувати мирян у всіх парафіях з його річної діяльності.
– Парохи спільно з мирянами розвязують конфліктові ситуацїї, не уникають конфронтації.
– Пітримувати молодіжну організацію Пласт та інші …
– Публікувати парафіяльні вісникі у інтернеті.
– Душпастирі повинні дати змогу мирянам до висловлення своїх зуваг на релігійних та національних зустрічах.
– Звернути увагу на реляції між духовними особами (свідоцтво їхньої поведінки часами домагається коректи- брак особистої культури і пошани один до одних)
– Церква основа життя релігійного і суспільного – привернути свідомість цієї правди суспільним організаціям (організація сьогодні є, завтра її не має, Церква залишається з народом)
Літургія – вірні моляться Богу і зростають в Його благодаті.
– Подбати про систематичні Літургійні відправи у парафії продовж року і щоб години відправ не міняти.
– Пояснювати чин літургії ( містатогічна-літургійна катехеза)
– Подбати про сповідь в неділю при сповідальниці також в храмі вірних
– Подбати про єднообразність літургійної дисципліни (постава на літургії, переклади онакові у всіх паріях)
– Ввести зміни в текстах літургійних- раб заміняти на слуга (Господь не хоче нас як невільників, а як своїх дітей), в чині вінчання усунути послух подружній, щоб не дискрімінувати жінок, тому що трапляються надужиття (хвороби психічні, алькоголізм, насильство).
– Поміняти літургійний звичай при хрещені вношення тільки хлопців до святилища – новоохрещенної дівчинки нехай також мають таку форму воцерковлення.
– При хрещенні дітей хай обоє батьків отримують спільно з дитиною Боже благословення .
– Проповіді мали б бути розумно короткими, стислими, добре підготовленими і присвяченими конкретній темі.
– В міру можливостей слід у парафіях плекати відправи візантійсько-українського обряду не нехтувати дотеперішними формами побожності (Хресна дорога, молебень).
– У біблійних читаннях слід звертати увагу на розуміння вірними текстів.
– Щоб уникнути процесу асиміляції, та щоб потягнути мішані подружжя до нашої Церкви слід серіозно розважити проблеиу календаря. Зміна календаря не заперечує нашій тотожності обрядовій, а навпаки збереже атмосферу сімейного святкування.

Катехизація – вірні отримують знання про свою віру й Церкву.
– Потрібно з боку пароха більшого зацікавлення проблемами шкільної катехези.
– Слід подбати про збагачення різних форм реколекцій для парафіян (фільм, свідоцтва, панеле дискусійні).

З молитвою, щоб ми могли поглиблювати віру наших батьків, дідів і прадідів.

Parafia: Sv.Sviaszczenomuczenyka Josafata – Kruklanki (dodane: 2014-06-19)


Mam prośbę o poruszenie kwestii połączenia świąt greko i rzymskokatolickich w jednym terminie

Parafia: Wrocąłw (dodane: 2014-04-17)


Zmiana kalendarza świąt.
Różne kalendarze są anachronizmem.
Myślę, że jest to ukłon w stronę naszych dzieci, i wnuków.

Parafia: wrocław (dodane: 2014-04-16)


Proszę o przedyskutowanie możliwości obchodzenia świąt wg. kalendarza gregoriańskiego-żyjemy wg.niego to i świętujmy wg. niego-myślę że większość i tak poddaje się nastrojowi świąt rzymsko-katolickich a to TYLKO DATA W KALENDARZU!!!

Parafia: OŁAWA (dodane: 2014-04-16)


Отже – чому адмін допускає до дискусії над темами, зокрема, коли хтось виступає за зміну календаря?

Parafia: Валч (dodane: 2014-04-16)


W kwestii kalendarza cerkiewnego, proszę o przedyskutowanie możliwości przejścia na kalendarz gregoriański.
Mimo chęci i dobrej woli we współczesnym świecie, w Polsce, nie mamy możliwości godnego obchodzenia świąt zgodnie z tradycją.
Tradycja to dla nas nie tylko udział w samej Mszy Świętej, ale także cała oprawa świąt, atmosfera wokół , czas wolny od pracy, wspólne spotkania z rodziną. A co mamy w tym czasie? – ciężki powszedni dzień pracy – bo często brak możliwości uzyskania w tym czasie urlopu, zgiełk i szum na ulicy, u sąsiada odgłos remontów, stukanie młotkiem, wiercenie w ścianach wiertarką udarową. Czy obchodzenie świąt zgodnie z tradycją ma polegać tylko na tym, że rano biegniemy do pracy, po pracy wieczorem biegiem na mszę i tak przez trzy dni?
Może niektórzy mają taką pracę, że zawsze dostaną urlop, ale dlaczego nie pozwolić również poświętować tym, którzy wolnego w tym czasie nie mogą otrzymać (taka praca) – czyż to nie jest trochę egoistyczne podejście? W takich warunkach prawdziwe świętowanie z rodziną pozostaje nam tylko w czasie „polskich świąt”.
Ponadto chciałabym się odnieść do niektórych załączonych wypowiedzi:
– „połączenie kalendarzy nie gwarantuje przepełnienia Cerkwi” – czy zmiana kalendarza może wpłynąć na decyzję wiernych o odejściu od Cerkwi? To, co w takim razie sprawia, że Cerkiew jest bardziej przepełniona, kiedy nasze Święta Wielkanocne wypadają w tym samym czasie co rzymskokatolickie? Myślę, że tych którzy i tak chcą odejść „nie zatrzyma kalendarz juliański”. Co do „przepełnienia” cerkwi (przy połączeniu kalendarzy) to gołym okiem widać, że znacznie więcej wiernych bierze udział w świątecznych nabożeństwach gdy święta są razem (przykład ostatniej niedzieli – niedzieli palmowej – nie pamiętam kiedy ostatnio w niedzielę palmową było tyle ludzi na mszy).
– „Не вводити питання календаря. Тут немає згоди серед вірних, справа може доводити до розколів.”
Każda sprawa zawsze ma przeciwników i zwolenników, ale to nie znaczy że problemu nie ma i nie należy go poruszać. Wręcz przeciwnie, problem jest i wszystkie argumenty za i przeciw należy przedyskutować ponownie i uszanować wolę większości. A z tego co pamiętam, kiedy była przeprowadzona (kilka lat temu) ankieta w sprawie zmiany kalendarza, większa część pytanych była za zmianą.
W związku z wcześniejszymi wypowiedziami, by w ogóle nie zajmować się tematem kalendarza, mam nadzieję, że osoby reprezentujące naszą Eparchię przedstawią wszystkie tematy i związane z nimi argumenty, w tym również te, które nie są po ich myśli i z którymi osoby te się nie zgadzają.

Parafia: Wrocław (dodane: 2014-04-15)


СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!

Хоча за словами Преосвященного Володимира ця сторінка призначена в першу чергу для вірних Його єпархії, дозволю собі повідомити на ній про пропозиції люблинської парафії (митрополича єпархія). По-перше тому, що – згідно з заявою цього ж Кир Володимира – „гості” теж можуть все ж таки тут публікувати. По-друге: Собор спільний, проблеми здебільшого в нас теж спільні, то й може ці напрацювання стануть в пригоді вірним Вроцлавсько-Ґданської єпархії. По-третє: всупереч офіційним заявам місячної вже давности (цитую: „на інтернет-сайтах обох єпархій у Польщі будуть утворені підсторінки «Собор 2014», на яких вірні, приналежні до поодиноких єпархій, будуть мати можливість подавати свої пропозиції тем, якими, на їхню думку, повинен зайнятись єпархіяльний собор”), ніякої того роду підсторінки на перемиському сайті не створено.
Можливо, варто було створити окремий, спільний сайт Собору – та тепер уже чуть пізно. Так чи інакше, люблинські пропозиції поміщені за лінком:

grekat.blogspot.com/2014/03/lublin-propozycje-parafii-na.html

Parafia: Люблин (dodane: 2014-03-30)


Zdaje się, że ideą jest zbieranie propozycji tematów a nie dyskusja nad nimi.
Każdy temat jest ważny i każdy należy rozpatrzeć(!).

Parafia: Wrocław (dodane: 2014-03-30)


Основна тема – питання свідомості грекокатоликів. Календар і мова – незмінні – це штучно викликана „проблема”.

Parafia: Валч (dodane: 2014-03-23)


W kwesti kalendarza cerkiewnego prosimy o przedyskutowanie możliwośi połączenia świąt razem z rzymo katolikami,tak byśmy obchodzili je w jednym terminie.

Parafia: Wrocław (dodane: 2014-03-23)


Proszę o przedyskutowanie obchodzenia świąt razem z rzymo-katolikami.Dla rodzin zmieszkujących poza krajem jest to jedyna możliwość spędzenia wspólnych świąt.

Parafia: Wrocław (dodane: 2014-03-23)


Слава Ісусу Христу!

Пропозиції відносно ткм:
1. Солідарність духовенства. Один священик дбає за другого, а не моя хата скраю, я нічо не знаю. Особливо піддержувати спільноти-парафії бідніші, через багатші.
2. Зміна календаря. Головний календар григорянський, а додатково юліянський (ротнаймі в великих містах). Великдень залишити без змін і святкувати згідно з засадами прийнятих канрнів. В містах за юліянським календарем, є не можливо святкувати.
3. Лутургію ввести в польскій мові. Церква не є „націоналізмом” тільки Церквою Христовою. Ніхто не говорить перехід, а тільки додатковою мовою. Така потреба існує (мішанф подружжя і інше).
4. Установити одні приписи літургічні. Один літургійний текст, який обовязковий для всіх. Один спосіб стосування літургійних риз (коли який колір). Одним словом всі приписи літургійного року.
5. Зобовязати священиків до життя парафією. Не може бути що священик приїхав і не має часу для людей.
6. Вишкіл для священиків і монашества. Повинні вміти слухати і не ображатися на вірних, не виключати вірних з парафії для того що мають іншу думку ніж священик.
7. Співпрацювати між собою, а не вести конкуренцію, яка ділить Церкву.
8. Змінити статут рад парафіяльних і економічних. Не може бути ніякої анонімовости. Все має бути ясне, а не повязане кляном.
9. В кожній парафії ввести відкриту бугалтерію. Книга прходів і розходів. Все протоколовано і кожного року до кінця березня опубліковувати звіти, а вірні мають право до перевірки і можуть зголошувати свої уваги.
10. Доцінити вірних з України, в тих парафіях що існують і не боятись відкривати нові парафії. В багатьох місцях є багато наших вірних, а ніхто не обслуговує. Вірні з України є занедбані і ніхто ними не інтересується. Ті парафії, котрі є то в більшості трактують їх, як другу категорію. Звичайно що не всюди.
11. Усталити одну юридичну назву, Греко-Католицької Церкви в Польщі. Щою кожний не уживав на свій лад і склад.
12. Однозначно окреслитися з уживанням слова – православний. Не може бути хіпокризії, що один уживає, а інший ні і тільки баламутять людям в головах.
13. Окреслити ясно і кларовно, чи уживаємо ПАТРІАРХ в повному значені того слова. В літургії уживаємо, а пізніше пишимо, що Верховний Архиєпископ. Треба уживати один варіянт в кожному випадку.
14. Принаймі раз на три роки проводити анонімові анкети. Повинні це робити особи з зовні і відповідальні в правильному проведені. Збирати всі інформації і уваги від вірних.
15. Ввести, щоб на деканальних соборчиках брали участь представники парафій.
16. Священики повинні вмйти до людей і не боятися з ними розмовляти

Parafia: П”ясечно, біля Варшави (dodane: 2014-03-21)


Слава Ісусу Христу!
Перш за все вітаю ініцативою – є над чим задумуватися.
І пропозиції відносно тем:
1. Стан релігійної свідомості грекокатоликів у Польщі – потрібний план дій повязаний з вивченням теми та заходів, які могли б спричинитися до його піднесення
2. Проблема катехитичної праці священників, монахинь і світьських.
3. Потреба постійного дияконату в Церкві – шанс на пожвалення роботи та поміч парохам.
4. Більша субєктність парафіальних рад.
5. Проблема дяківської школи – хори, підміна старших дяків.
6. Катихизація молоді і старших.
7. Збільшення активності парафіан як завдання для парохів.
8. Використовування парохами всіх людських ресурсів.
9. Звернення до традиції у всіх її аспектах – мовному, літургійному, календарному, обрядовому тощо.
10. Розгорнення праці з грекокатоликами громадянами України, як повноправних і повноцінних парафіан.
11. Усвідомлювати місце і роль осіб іншої конфесії – Церква не буде мінятися задля римокатоликів. Грекокатолик, який перейшов до римокатолицького костела надалі лишається грекокатоликом.
12. В жодному разі не допускати до зміни календаря і мови. Зміцнювати „східність” Церкви.

Parafia: Валч (dodane: 2014-03-18)


1. Не вводити питання календаря. Тут немає згоди серед вірних, справа може доводити до розколів.
2. Зміна статуту парафіальних рад. Вони зараз декоративні. Якщо парафія має бути живою, більше відповідальності мають взяти на себе парафіяни.
3. Парох серед парафіян нащодень. Душпастирські відвідини протягом цілого року.
4. Впорядкування текстів літургії, створення/видання канонів на Великдень для хорів
5. Спільнота не може бути анонімною, гості не можуть почувати себе чужими – завдання для рад парафіяльних і пароха (напр. „чергування” при церкві, „інфо-пункт”)
6. Співпраця а не конкуренція зі світськими організаціями (люди тут переважно ті самі!)

Parafia: Вроцлав (dodane: 2014-03-17)


W kwestii kalendarza cerkiewnego. Celebrowanie świąt wg kalendarza juliańskiego uważamy za wartość i wierność tradycji. Jest to nasze bogactwo. Jesteśmy przeciwni zmianie. Prosze zwrócić uwagę na to, że dzieki wprowadzeniu Święta Trzech Króli jako ustawowo wolnego od pracy, przy okazji,zyskaliśmy wolną Wigilię. Uważamy, że przy odrobinie dobrej woli czas świąt może być godnie przeżyty,a połaczenie kalendarzy nie gwarantuje przepełnienia Cerkwi.

Parafia: Legnica (dodane: 2014-03-16)


Kwestia kalendarza cerkiewnego. Prośba o rozważenie przejścia (w Polsce w obu Eparchiach) na kalendarz gregoriański. Czyli tak, byśmy obchodzili święta razem z rzymo-katolikami.

Parafia: Wrocław (dodane: 2014-03-11)

Close Menu